Právě je sob 22. zář 2018 0:27:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Palubní počítač
PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 10:38:10 

Jsem čerstvý čekatel, ale zajímalo by mě zobrazování nastavené rychlosti tempomatu. Dle uvedené citace to umí pouze vyšší řada displeje (barevná), ale prodejce mi při objednávání auta říkal, že nastavená rychlost se na chvíli zobrazí a až pak zmizí. Může mi někdo s výbavou Enjoy u Astry K toto potvrdit nebo to byla dezinformace?

morgoth píše:
Uz se to tu nekde myslim probiralo:
  • U cernobileho displeje jsou jine tlacitka na volantu, palubni pocitac se ovlada na pacce blinkru (u barevneho tlacitky na volantu)
  • Barevny displej umoznuje oproti cernobilemu menit nastaveni vozidla, zobrazovat pokyny z navigace (ne z Android auto) a ovladat parkovaciho asistenta. U cernobileho se to resi na obrazovce Intellilinku
  • Co se tyce zobrazovanych informaci, tak jsou na tom pratkicky stejne. Barevny displej akorat umi navic zobrazit aktualne nastavenou rychlost tempomatu (u cernobileho je jen led kontrolka v otackomeru)

Co se tyce znacek, tak ty se u cernobileho zobrazuji v levem dolnim rohu (da se nastavit, ze po precteni se na chvili zobrazi pres cely displej), na vzdalenost je potreba prepnout na samostatnou obrazovku, kde to ukazuje odstup od vozidla vpredu v sekundach (varovani pred kolizi se zobrazi take pres cely displej).

Co je docela hloupe, tak ani u jednoho typu displeje nejsou zobrazeny napr. hodiny nebo venkovni teplota. Pro ilustraci jsem pridal fotky jak vypada cernobily displej (mel jsem to nastavene na anglictinu, vsechno lze samozrejme nastavit na cestinu) - http://imgur.com/a/t7iS1

PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 18:40:31 

RadPet píše:
Jsem čerstvý čekatel, ale zajímalo by mě zobrazování nastavené rychlosti tempomatu. Dle uvedené citace to umí pouze vyšší řada displeje (barevná), ale prodejce mi při objednávání auta říkal, že nastavená rychlost se na chvíli zobrazí a až pak zmizí. Může mi někdo s výbavou Enjoy u Astry K toto potvrdit nebo to byla dezinformace?

Je to tak, že při nastavení rychlosti tempomatu celý displej na chvíli překryje hláška o nastavené rychlosti ale pokud jí zrovna neměníš, tak tu nastavenou rychlost nikde nevyčteš. Což je podle mě naprostá debilita, zvlášt když nastavená rychlost omezovače (kterej snad nikdo nepoužívá) se zobrazuje permanentně místo těch horních záložek. Řekl bych, že Astra má z hlediska použitelnosti jeden z nejhorších palubních počítačů co jsem viděl.

PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 20:01:54 

A že by to v MY18 mohlo být jinak je asi dost nepravděpodobné, co?

PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 21:44:50 

MY18 to má pořád stejně...

PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 22:06:10 

Naco je vam stále zobrazovanie nastavenia tempomatu,ked sa staci pozriet na rychlomer a vidite. Naco hladate na aute zbytocne hluposti ako vadu,palubny pocitac ukazuje to co ma a ci je ciernobiely,alebo farebny ma nezaujima a po pravde mi ani tie farby nechybaju.

PříspěvekNapsal: ned 04. bře 2018 22:26:04 

Nastavis PP na zobrazovanie rychlosti a vidis ju vkuse (ked chces digitalne zobrazenie rychlosti).

PříspěvekNapsal: pon 05. bře 2018 8:51:09 

//EDIT: sorry neprecital som si ze riesite ciernobiely palubny pocitac.. (ja mám farebný)

Neviem ako Vam, ale u mna vidim nastavenu rychlost tempomatu pernamentne na dolnej liste palubneho pocitaca.

Ak je tempomat aktivny ikona svieti na zeleno a hned veda nej je nastavena rychlost a ak nieje aktivny tak ta to svieti na bielo, taktiez s poslednou nastavenou rychlostou.

Rovnako je to uvedene aj v navode:

Přílohy:
Screenshot_20180305-074733.png
Screenshot_20180305-074733.png [ 113.28 KiB | Zobrazeno 436 krát ]

Naposledy upravil djdominoSVK dne pon 05. bře 2018 13:18:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: úte 13. bře 2018 10:26:06 

Nevíte jak najet do tohohle menu???
https://www.youtube.com/watch?v=Y9IDS1fzJwU

PříspěvekNapsal: úte 13. bře 2018 11:31:12 

Neviem presne, čo z toho menu je, alebo nie je k dispozícii, pretože po taliansky neviem. Ale už sa to tu preberalo viackrát, je to zrejme nejaký bug v palubnom počítači. Predpoklad je, že je to podobné menu, ako má nová Insignia, ktorá dokáže zobrazovať teplotu oleja, aj napätie batérie. A s tým súviacie ďalšie prkotiny. Zobrazovanie v Astre ale nefunguje (nie je tam hodnota iba "--.--"), pretože Astra tieto čidlá nemá. Trošku škoda na teplotu oleja, ale čo už. Astra nemá dokonca ani čidlo na množstvo kvapaliny v ostrekovačoch.

A ako sa tam dostať? Nikto nevie, resp. som nečítal, že by niekto vedel. Proste sa to objaví a zase to zmizne. Nemá to ale žiadny prínosť vzhľadom na vyššie popísané.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]