Právě je sob 19. led 2019 11:27:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nefunguje otvaranie piatych dveri
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 21:09:11 

Prosim Vas, mate s tym skusenost na astre J. Nasiel som videa na opravu,vymenu najma na opel astra h a insigniu, ale nie na J.
Najprv uz v lete zacal vypinac sporadicky otvarat na 2 zatlacenie, posledne dva tyzdne uz aj 3 krat bolo potrebne stlacit, a dnes uz nic.
Da sa kupit cely, myslim ze je to toto cislo 13422270, ale myslim co pisu na inych forach mal by sa dat aj vycistit.
Mate skusenost s vyberanim, asi to ide vybrat aj z vonku bez rozobratia tapaciru???
Poradte prosim, potrebujem to aspon docasne rychlo riesit v tomto hnusnom pocasi.
Dakujem

Předmět příspěvku: Re: Nefunguje otvaranie piatych dveri
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 18:09:18 

Odpoviem si sam,da sa vylupnut z vonku,preto sa ani necudujem,ze sa tam dostal pravdepodobne bordel z cesty a pokazil sa. Skusil som to vystriekat kontakt sprejom ale nepomohlo.
Naozaj nikto nema viac skusenosti?

Předmět příspěvku: Re: Nefunguje otvaranie piatych dveri
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2019 20:54:21 

Takze to sam uzatvorim. V opel servise vam to z madarska poslu za 42€ dodanie asi 2-3dni. origo 13422270. https://www.ebay.co.uk/p/Genuine-Vauxha ... 1136945412

Ja som kupil na ebay z polska za 10€ ale 13393912, dodanie 3 dni preto drahsie ako aliexpres
https://www.aliexpress.com/item/New-Tai ... 41239.html
Ale to na insigniu, avsak vsetko sedi ale je bez toho rozsirenia-tesnenia, ktore aj tak casom degraduje a dostava sa tam spina z cesty.
Aby som rozpojil, odpojil vypinac-rozpojil konektor musi ist dole tapacir, plast kufra. Drzi to 6ks 7mm skrutiek, 4ks po 2 pod ruckami a 2 ks pod miestom pre vystraz.trojuholnik.
Novy spinac kedze ma asi 25cm kable som len skrutenim drotov spojil s kablami povedneho, tie su kratke asi 5 cm. Pouzil som zmrstovaciu buzirku a vodotesne spojil. Spojil som konektor a tak mi vznikol asi 30cm kabel, cize uz ak by sa nieco pokazilo nemusim uz rozoberat tapacir. Vylupnem z vonka, kedze uz nemam iba 5 cm kablik ale 30cm mam miesto na opravu. Novy sa vklada vzdy z vonku.
Stary Spinac som rozobral, v nom je mikrospinac, ten som rozobral, lebo som myslel ze je vodotesny, ale nie je. Bol zaoxidovanu a jeden kontakt uplne odhnil. Takze preto mi vypovedal sluzbu.
Asi 3mm medzeru v tvare uhla 45 stupnov okolo celeho vypinaca som vyplnil polymernym lepidlom,ktore pouzivam na lepenie vsetkeho a toto uz vodu nepusti.
Zvysok som strel mydlovou vodou ako ked robite so silikomom.
Hotovo
Cele to trvalo asi 25min.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]