Právě je 11 pro 2018, 01:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spojka
PříspěvekNapsal: 09 dub 2018, 12:23 
Fiaťák

Marián601 píše:
Mám 1.4 T-jet a rýchlosti tam padajú skoro samé :)
V zime málinko tuhšie 2. stupeň ale to je normálne

Jsem na tom úplně stejně .... v zimě, při vysokých mrazech menší problém z jedničky na dvojku. Ztuhlý olej v převodovce.

Teď naprosto v pohodě 8) minulý týden jsem jel Típkem s kámošem, který má novou Astru. Tipo si vyzkoušel a tvrdil, že Fiat má lepší řazení než Opel. Sice mám auto jen dva měsíce, ale všechno na něm funguje tak, jak má :!:

PříspěvekNapsal: 09 dub 2018, 23:35 
Začátečník

Ja mam na Tipe uz cez 19tisic a tiez je vsetko vpohode ...aj radenie vsetko ok pekne vsetko zapada...akurat tak v pozadi pocujem asi pri pustani spojky ked prezadzujem cuknutie, nieje to take hlasne ale ked som nemal pustene radio a poriadne pocuval tak som si to vsimol. Mozno ze je to vpohode len som si to proste vsimol tak zistujem ci to je normalne. Uvidim ako dalej ci sa to bude zhorsovat... Inak mame doma tiez novu astru akurat 1,4 bez turba radenie je tiez vpohode nepovedal by som ze vylozene horsie ako v tipe...

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018, 11:45 
Začátečník

Dano14 píše:
Marián601 píše:
V zime málinko tuhšie 2. stupeň ale to je normálne a cukanie som nejak nepostrehol šlpe to pekne len dráhy radenia mohli spraviť kratšie. najazdené 12 000km a dnes prvý servis 216e-čiek.

Zdravím, mohol by som sa opýtať, ten prvý servis bol vykonaný cez autorizovaný servis predajcu ?

Ano origo servis predajca auto becchi žilina .

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018, 13:52 
Začátečník

Marián601 píše:
Dano14 píše:
Marián601 píše:
V zime málinko tuhšie 2. stupeň ale to je normálne a cukanie som nejak nepostrehol šlpe to pekne len dráhy radenia mohli spraviť kratšie. najazdené 12 000km a dnes prvý servis 216e-čiek.

Zdravím, mohol by som sa opýtať, ten prvý servis bol vykonaný cez autorizovaný servis predajcu ?

Ano origo servis predajca auto becchi žilina .

Ďakujem za info. Neuvažoval si absolvovať prvú prehliadku mimo autorizák ? Mne pri kúpe Tipa kombi predajca celkom ochotne povedal, že nemusím isť k nemu resp. k inému autorizovanému servisu Fiat, stačí vraj dodržať predpísané úkony v servisnej knižke a nechať to urobiť v servise, ktorý má na to oprávnenie (pravdepodobne väčšina servisov, ktoré sa tým živia, určite nie nejaký mechanik z garáže spod paneláka). V lete budem riešiť prvú prehliadku tak skúsim pozisťovať ceny či sa veľmi od seba líšia. Síce mám iba klasickú atmo 1.4, tak by ta suma mohla byť v porovnaní s turbom nižšia.

PříspěvekNapsal: 10 dub 2018, 15:56 
Fiaťák

Ahoj kluci, tak najeto zatím 1000 km ale problém mám také, při přeřazení z prvního na druhý rychl. stupeň auto dost nepříjemně cukne. Ostatní stupně jdou jak po másle. Teplota venku i motoru na to nemá vliv.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 10:59 
Začátečník

Ahoj Dano 14

Kolega má 1.4 Tipo benzin atmo. a prvý servis 160€ a druhý 180€ nalietané okolo 30000km

PříspěvekNapsal: 09 črc 2018, 19:12 
Začátečník

Ahoj, mám stejnou - základní motorizaci. Podle popisu ten problém nemám. Nicméně je pravda, že první rozjezdy jsem si musel zvykat. Přeci jen zdvih pedálu spojky je poměrně malý, takže dávkovat výkon je výrazně složitější než u aut, které mají zdvih větší. Já jsem si spíš zvykal na to, že při necitlivém puštění pedálu sebou auto jakoby trhlo dopředu. Nicméně chtělo to jen trochu cviku. Prodejce mi tehdy na rovinu říkal, že i s tak malým motorem je možné se rozjíždět na dvojku. Tomu já ale nehovím (maximálně tak pod kopec).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]