Právě je 14 lis 2018, 01:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přední opěrky....jdou vyndat ?
PříspěvekNapsal: 12 led 2008, 22:07 
Zkušenej Fiaťák

Umíte někdo vyndat opěrku na předním prostřední sedadle, tak aby tam ještě někdy šla nandat?
(Prý je to slabina Fiatů, že přední opěrky bez poškození zámků vyjmout nejde.....)

Děkuji všem.

Předmět příspěvku: Re: Přední opěrky....jdou vyndat ?
PříspěvekNapsal: 13 led 2008, 11:10 
Zkušenej Fiaťák

bikus píše:
Umíte někdo vyndat opěrku na předním prostřední sedadle, tak aby tam ještě někdy šla nandat?
(Prý je to slabina Fiatů, že přední opěrky bez poškození zámků vyjmout nejde.....)

Děkuji všem.

Predni operky jdou vyndat uplne stejne jako zadni, jen je potreba na obou stranach zamacknout cudlik soucasne (na jedne strane je zapusten dovnitr, takze je potreba to udelat treba sroubovakem).

Předmět příspěvku: ....už vím jak na to !!!
PříspěvekNapsal: 13 led 2008, 12:26 
Zkušenej Fiaťák

To co tu radí, tedy zmáčknout čudlík, který tam ale není, je těžký...
Takže jsem pojistku obelhal jednoduše: slabý plíšek, vystřižený z plechovky na colu. Pásek dlouhý asi 7 cm, šířka 1 cm, stočený do půlkruhu napodýl, který jsem soukal pomalu spolu s tyčkou opěrky dovnitř, po vnější straně opěrky. Pak plíšek přidržovat za současného povytahování opěrky a -
je venku !!!
(Pozn.: Žádný šroubovák se horem kolem tyčky nevejde, špendlík nepomáhal, a ze strany se uvnitř zapuštěná pojistka ovládat moc nedá....)

Konečně nebrání přední prostřední opěrka výhledu ve zpět. zrcátku, ani dětské autosedačce, která je vysoká.
Kdo to nepochopil, poradím mu podrobně mailem....

Předmět příspěvku: Re: ....už vím jak na to !!!
PříspěvekNapsal: 13 led 2008, 12:35 
Zkušenej Fiaťák

bikus píše:
To co tu radí, tedy zmáčknout čudlík, který tam ale není, je těžký...
Takže jsem pojistku obelhal jednoduše: slabý plíšek, vystřižený z plechovky na colu. Pásek dlouhý asi 7 cm, šířka 1 cm, stočený do půlkruhu napodýl, který jsem soukal pomalu spolu s tyčkou opěrky dovnitř, po vnější straně opěrky. Pak plíšek přidržovat za současného povytahování opěrky a -
je venku !!!
(Pozn.: Žádný šroubovák se horem kolem tyčky nevejde, špendlík nepomáhal, a ze strany se uvnitř zapuštěná pojistka ovládat moc nedá....)

Konečně nebrání přední prostřední opěrka výhledu ve zpět. zrcátku, ani dětské autosedačce, která je vysoká.
Kdo to nepochopil, poradím mu podrobně mailem....

Na jedné objímce je čudlík, kterej je ovladatelnej rukou a na druhé je jako kdyby bez té vnější části, aby to nešlo tak jednoduše vyndat. Takže na to je potřeba ten šroubovák, nebo to jde i klíčkem od auta. Samozřejmě, že se to nestrká kolem tyčky dovnitř, ale normálně zvenku se zamáčkne ta pojistka a jde to bez problémů vytáhnout. Na zadních opěrkách je to jednodušší, protože oba čudlíky jsou vystouplé...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 led 2008, 07:56 
Fiaťák

Jojo, "máš pravdu předsedo", taky jsem to tak měnil :D , jednu opěrku vepředu jsem měl od předchozího majitele propálenou od cigára, tak jsem ji šoupnul dozadu, aby se na to nikdo nemusel dívat. :shock: Prostě jeden čudlík trčí ven a druhý ne.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2011, 13:06 
Zkušenej Fiaťák

Nemáte prosím zkušenost, jak rozebrat aretační zařízení pro opěrky na horní ploše sedadla zadního opěradla? Nerad bych to úplně zničil, je to zakryté plastem s otvorem, a nevím jak ten plast sundat, aby nepraskl.
Díky

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]