Právě je ned čer 24, 2018 11:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Pokud zde chcete mít inzerci na Vaší firmu nebo obchod či e-shop, jedinou podmínkou je umístění našeho odkazu na úvodní stranu Vašeho webu. NAŠE BANNERY ZDE

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: diely na espero 1.5 (a nubiru 1.6)
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2018 11:37 
Chevy master
Chevy master

Ak sa este niekto trapi s esperom, tak za odvoz si moze zobrat nejake diely na espero. Cely zoznam neviem, este budem doplnovat, kedze este len upratujem pivnicu
Nieco je nove, nieco pouzite ale pouzitelne. Kedze espero ide tento rok na vrakac tak vsetko co sa mi uz nezide ide s nim.
Najprv to co si pamatam alebo to v pivnici vidim denne.
1. Riadenie s posilovacom, ale vole malo minimalne (menene bolo za nove lebo som hladal pricinu isteho problemu a ta bola nakoniec uplne inde)
2. Novy stredny diel vyfuku, tusim marix, sice smejd ale po vyliati striebrenkou je uz tesny. Zvonku je nastriekany farbou do 600stC.
3. Starter, pouzity, spinavy (mozno mam aj jeden repasovany, ale to az po upratani)
4. Alternator, pouzity, spinavy (detto, asi este jeden repasovany, ale este som ho nenasiel :) )
5. 3ramenny volant
6. pristrojovka
7. tlacidla okolo pristrojovky
8. plastova cast vetrania, so spatnou klapkou aj s gulou a ufom, ale uz som jej vybral klapku.
9. vonkajsie zrkadla, ale nekompletne, skla (stare bez pritmavenia), motorceky, proste creva, pretoze vonkajsie plasty su znicene.
10. predne ramena, nic im nie je, ale idu do stareho zeleza, pretoze pochybujem ze by sa niekomu zisli, kedze na espere nemaju ako utrpiet skody
11. potah na sedacku, v schopnom stave, bol na spolujazdcoej sedacke, nechal som si ho ak by som predral svoj, ale nestalo sa, da sa po lahkej uprave pouzit aj na vodicovu stranu (par dier do plastovej vystuhy). Sam mam na vodicovej sedacke iny potah z pravej strany.
12. 3 ks nalakovane plechove opel/daewoo 14palcove disky, ale na tie si brusi zuby mama, chce ich do zahradky :), vo stvrtom uz ma nejaku zelinu.
13. motor ale ten skor na suciastky, pretoze blok nie je z espera, ale z nubiry 1.6 78kw, cize iny kod ,hlava z espera, amatersky zrepasovana ale bola zarovnana. Po namontovani isiel na dva valce, ale asi to nebolo nim, lebo aj dalsi isiel najprv na dva valce az po chvili sa chytil a zacal bezat na vsetky.
14.nejake veci z motora, vacky z nubiry 1.6, hydrostely, a proste vsetko z jednej nubirackej hlavy a motora.
15. predne svetla, zrepasovane, teda prebrusene a prelakovaneso schopnou parabolou, a jedny predobene na mini h1 projektory na H1 ziarovku (zozrali by aj vybojku, ale nechcel som velmi provokovat). A jedny svetla s prilis poskodenym sklom. Okrem tych na aute su myslim vsetky rozobrate, teda sklo je zlozene a cakaju na zlepenie. Na aute su zlepene silikonom a za aspon 2 roky netecu. Su k nim aj motorceky, mimo auta tusim 4ks.
16. nove zostavy tyciek predneho stabilizatoru
17. tusim nove zadne brzdove prasiatka, ak nie su nahodou na nubiru, neviem ci sa vobec nejako lisia, nepamatam sa
18. 4ks nove silentbloky do zadnej napravy, 2ks lemforder a 2ks nejaka ina znacka.
19. 4ks originalne aj 4ks neoriginalne 14 palcove puklice.
20. este by som mal mat aj niekde povodne vstreky, listu, a nejaku bizuteriu okolo motora, skrtiacu klapku, na aute je nova, sanie, ale to mam tusim z nubiry.
21. rozdelovac, VN cievka a neoriginalne nove kable.
22. plastove nove krytky na poistkovu skrinku pri volante
...

No a cele espero. 1996, 1.5l dohc, 66kw, bordova farba, v zubozenom stave, ta farba, ale mozno aj cele auto. Je prihlasene, tento rok pojde na vrakac. Vymenim bud za papier o ekologickej likvidacii, ktory mi na policii akeptuju na odhlasenie, alebo za symbolicku cenu za prepis (za unuvaciu sa na policiu aj s autom).
Zubozeny stav auta, znamena, hrdza, sice som z nej vacsinu odstranil a nahradil plechom, ale nie som klampiar a uz vobec nie lakovac, takze to nevyzera pekne. Prahy by mali byt ok, tie som robil pred dvoma rokmi, dvere som vyvaral, ale vyzeraju skaredo, zadne blatniky, tma kde obvykle hrdzaveju som robil tusim pred 4 rokmi, este bojuju, takze hrdzu nevidno, ale podozrenie mam, zadne vrecka v kufri este davnejsie, o tych nemam prehlad, ale tie boli vyrobene uplne nanovo, tam neostal ziaden povodny plech.
Motoricky ma problem, asi s vyfukovymi zvodami, pretoze v nich nefunguje ziadna lambda, ale neoveroval som si to, lebo nahradne nemam. Lambdy co som skusal su pritom funkcne. Asi praskol zavit, alebo cele parohy, neviem. A asi prisava vzduch, neviem preco inak ma lambda na nom stale tusim pol volta. V inom aute lambda z neho funguje, takze dostalo nejaku vadnu atrapu lambdy. Uz to riesit nebudem. S odpojenou lambdou funguje normalne.
Ma lpg, ale nadrz je uz tusim rok po pravnej smrti.
Ma meneny motor (v mojich rukach 1 az 2 litre oleja na 10tkm) a prevodovku. Stara mala po synchronoch. Tato funugje dobre.
Ma nove brzdy, aj ked nie vsetko je menene nedavno. Rurky komplet par rokov dozadu, ale tak aby prezili auto, teda nie v servise, ale podomacky, brzdove valce tiez, kotuce, dosky, bubny pakne dva roky dozadu, takze su nove, kedze uz ho odvtedy nepouzivam. Nadrz bola menena tiez aj cerpadlo. Rozvody (origo) maju tiez len tri roky, pretoze som menil tesnenie pod hlavou a odvtedy nabehalo ani nie 10tkm. Predna naprava tiez menena par rokov dozadu aj s riadenim. Pneu zodrate, take s ktorymi pojde na vrakac. Vodu nezerie, okrem gufier na prevodovke a asi trochu na motore ziadne uniky kvapalin.
Svetla su zrepasovane, trosku som sa na nich ucil, ale vysledok je lepsi nez stare svetla. Nove by boli urcite lepsie, ale tieto maju prebrusene skla a novo nalakovane, lak profesionalny u lakarov. Svietia rovnako dobre ako svetla na nubire, ktore maju skla zachovane (asi garazovane).
Ziarovky v palubovke, ovladacoch a pristrojovke vymenenne za 3mm ledky (pristrojovka so zelenym podsvietenim). Stmievanie div sa svete funguje pouzitelne nadalej, len ma iny priebeh. A svietia aj rucicky, mozno v historii mojich prispevkov bude dohladatelna tato uprava. Toto fungovalo bez poruchy aspon 5 rokov. Povodne ledky som nemenil.
3 ramenny volant (bez abs) potiahnuty kozou, profesionalne, takze v lete aj v zime to nie je take krute chytit ho holou rukou.
Potahy na sedackach v poriadku, nechcel som sediet ako v dobytciaku, akurat povodne bordove dodatocne potahy uz maju najlepsie roky za sebou a zaplat viac ako je pekne. Vodicova sedacka bola zvarena, ale neviem ci uz zase niekde nepraskla, je to choroba tychto aut, stavanych na 50kg korejcov.
Zadne okna s 90% foliami legalnymi (aspon papierovo) ale folie nie su v dobrom stave.
Spolujazdec ma novy bezpecnostny pas, povodny totiz predoslemu majitelovi vymenili za lavy typ.
Bolo dvakrat burane. Raz predosly majitel, to ho spravili pekne. Raz ja o 150+kg diviaka, to uz tak pekne neskoncilo ale je to len o presnom licovani par plechov, cize kozmeticka vada.
Chladice parkrat menene, bud buracka, alebo tiekli. Teraz uz je par rokov pokoj, ale klima niekde nenajditelne fuci. Za dva roky je bez tlaku. Ma farbivo ale nikde som ho nenasiel. Radiator kurenia je meneny viackrat, teraz je tam original letovany, ten jediny nieco vydrzi a nesmrdi.
Menene boli predne unasace kolies aj s loziskami za nove.
Vzadu boli menene loziska na oboch stranach, viackrat. Je to par eurova zalezitost, ale bohuzial stav tehlic vzadu je taky, ze za par 10tkm by to bolo treba znovu.
Tlmice menene uz peknych par rokov za kyb plynokvapalinove, bohuzial su vyrazne tvrdsie ako original a to doteraz. Silentbloky boli menene vsetky okrem zadneho stabilizatoru. Vpredu este boli menene cele tyce riadenia, stare mali uz uplne stvrdnute a ponicene silentbloky. A horne ulozenia tlmicov boli tiez menene ale predne lemfordery sa utrhli hne dpri prvej jazde, asi za to mozu aj tie tvrdsie tlmice, ale hlavne su to smejdy, pretoze origo vydrzali dlhsie. Lemfordery maju akurat zapuzdrene loziska ale originalom to nejako nevadilo ze im hrdzaveju gulicky zospodu.
Viac ma uz nic nenapada. Snad len ze predne sklo je prasknute stred je za spetnym zrkadlom a ide dohora a do oboch stran najnizsie na rozhrani zatmaveneho pasu a skoncilo to nastasie tiez hore. Pri jazde to nevadi, je to mimo zorneho pola kym vodic neskuli po vysoko polozenych semaforoch, ale nevyzera to pekne.
Ak niekto chce z espera len nieco, kludne si to moze zobrat, ale musi si to vymontovat, naradie poskytnem, a nahradit pojazdnou verziou. Svetla na vymenu by som vedel poskytnut, len ich treba zlepit so sklom. Z auta ma zmysel vziat svetla, pristrojovku, brzdy, zrkadla (novsie skla, co su uz zatmavene). Mozno este nieco ale uz ma nenapada co. Mozno predne sedacky, su zachovale prerobene s potahmi a penami z nepouzivanych spolujazdeckych sedaciek.

Pripadny zaujem o cokolvek radsej cez sukromne spravy, o tom mi pride mail, takze skor zareagujem.
okres senec pripadne bratislava kde robim, ale tam len veci co mi unesie auto a ruky a zaujemca si musi po to prist niekde medzi SC a trnavske myto.

Předmět příspěvku: Re: diely na espero 1.5 (a nubiru 1.6)
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2018 11:55 
Chevy master
Chevy master

Este som zabudol, ze som tam dorabal cuvaciu kameru, ale bohuzial bez krytky, takze v dazdi v nej vidno len machulu. Momentalne bez monitoru nepouzitelna. Ten co som mal sa mi pokazil a novy neviem kam a ako namontovat. Inak je taka hracka na nezaplatenie, kedze s gulou tazneho zariadenia fungovala dokonale.
Reproduktory som vybral a dal do druheho auta, v prednych dverach aj v zadu boli 16 cm. Vpredu boli 16cm ako nevratna uprava, vzadu boli len distancne kruzky.
Tapacir palubovky spaleny od slnka a makke casti dverovych tapacirov sa krutia a odliepaju. Pouzivat sa to da ale pekne to nevyzera.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina