Právě je čtv led 24, 2019 12:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kontrolka oleje
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2019 23:53 
Pokročilý
Pokročilý

Pěkný den.
Jako rozhodoval jsem se jestli reagovat .Já bych to vzal asi takhle. Když jdete k doktorovi tak se vás zeptá co vám je. A vy odpovíte. No a samozřejmě motor nemluví ale má čidla /kéž by je měl i někdy člověk !/ Podle mě je důležité postupovat vždy systematicky ! Nejdřív jestli je dost oleje a ne jak ta "blondýna" když přijede do servisu, že potřebuje ten nový drát na kontrolu oleje, že je krátký a že na olej nedosáhne ! Potom filtr oleje. Ještě nedávno byly auta i s obtokovým filtrem ale dnes musí všechen olej přes filtr, Pak u zbývají jen čidla a samozřejmě musí být ten správný olej !!! Potom by ro muselo být opravdu "něco" specifického protože nevěřím, že by automobilka pustla motor, který by měl takovouhle elementární chybu !!! Ještě když ,někdy nevím tak samozřejmě hledám dnes na netu. Samozřejmě nechci odrazovat nikoho aby se svěřil a nebo zeptal co s tím !!! Od toho ty stránky jsou !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí a až vyřešíš olej tak dej vědět !!! To je to krásný na lidech, že si dokáží "někdy" i poradit !!!

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

PříspěvekNapsal: úte led 08, 2019 09:48 
Chevy master
Chevy master

Topol-1 píše:
... protože nevěřím, že by automobilka pustla motor, který by měl takovouhle elementární chybu....

Ahoj...
No mozno budes prekvapeny ale je to takpovediac "bezne". A castokrat sa to deje aj bez vedomia automobilky,
a castokrat aj po neakej dobe. (kedy sa uz informacia o pripadnej vyrobnej vade k automobilke nedostane)

Z urcitostou viem povedat, ze motory 1.4-1.6 16V, kody F14D3 F16D3 maju tie olejove cerpadla "vadne z vyroby".

Teda to cerpadlo nieje vadne po opusteni vyrobnej linky, a ani po 2 rokoch pouzivania.
Tieto olejove cerpadla maju totiz hlinnikove vika na rotoroch (na koleckach cerpadla)
a to vyko sa proste casom "vyduje". Prehne smerom von.
... co sposobi vacsiu medzeru / volu na rotorch a tym padom nezelanu stratu tlaku ...

preto som pisal, ze nieje to porucha, je to vlastnost

PříspěvekNapsal: stř led 09, 2019 10:27 
Pokročilý
Pokročilý

Pěkný den.
JRD McLAREN samozřejmě máš pravdu ! Vždyť jsem si i uvědomil jak kolikrát a různé značky svolávají vozy ke kontrole a opravám ! Ono to vlastně ani neexistuje, že by cokoliv bylo dokonalé a čím je cokoliv složitější tak se chyby musí vyskytnout ! Holt jsem to napsal blbě ! Tak jako král v Pyšné princezně: "Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil !"
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina